امینانه » طرح آرامش بهاری در ۹۲ بقعه استان تهران اجرا خواهد شد

امروز شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۳ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان تهران:

طرح آرامش بهاری در ۹۲ بقعه استان تهران اجرا خواهد شد

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان تهران با بیان اینکه طرح آرامش بهاری در 92 بقعه متبرکه این استان اجرا می‌شود گفت: برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای استقبال و بدرقه از مسافران نوروزی انجام داده‌ایم.

حجت‌الاسلام سیدهاشم حسینی المدنی در گفت‌وگو با امینانه، طرح آرامش بهاری ویژه ایام نوروز در روزهای پایانی سال و ابتدای سال آینده در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه اجرا می‌شود.

وی تأکید کرد: این طرح مورد توجه زائرین و مجاورین امامزادگان و بقاع متبرکه قرار گرفته و مردم می‌کوشند لحظه تحویل سال در این آستان‌های مقدس حضور داشته باشند و سال خود را در آنجا تحویل کنند چرا که معتقدند معنویات خاصی در آنجا وجود داشته و منجر به تسری این معنویت به دیگر روزهای سال می‌شود.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان تهران تصریح کرد: اداره اوقاف استان تهران برنامه‌ریزی خاصی بر اساس وظیفه خود بیش از ۶ سال است که در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه این طرح را اجرا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در طرح آرامش بهاری که در طول ایام نوروز برگزار می‌شود خدمات مختلف زیارتی، فرهنگی و تبلیغی به زائرین بقاع متبرکه و امامزادگان اهدا می‌شود ضمن اینکه از هم اکنون به مدیران و هیأت امناهای آستان‌های مختلف اعلام کرده‌ایم که باید اقدامات عمرانی، نظافتی و خدماتی را جهت رفاه زائران افزایش داده و غبارروبی‌ها را هم انجام دهند به همین دلیل می‌توانم اعلام کنم که این اقدامات جهت استقبال از حضور زائرین در امامزادگان و بقاع متبرکه مهیاست.

حجت‌الاسلام حسینی، گفت: حضور مبلغین در خیمه‌های معرفت و برنامه‌های شاد ویژه کودکان و نوجوانان و ارائه خدمات به مسافرین نوروزی در بقاع متبرکه و امامزادگان بین راهی برای اداره اوقاف و امور خیریه استان تهران بسیار مهم است.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان تهران افزود: امسال برای اولین بار آموزش مجریان طرح آرامش بهاری به صورت متمرکز در آستان امامزاده حسن (ع) برگزار شد.

وی تأکید کرد: طرح آرامش بهاری با مدیریت اداره اوقاف و امور خیریه استان تهران در ۹۲ بقعه متبرکه اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام حسینی با بیان اینکه بیشترین امامزادگانی که در ایام نوروز مورد مراجعه مردم هستند امامزادگان و بقاع متبرکه بین راه و مسیر مسافرت آنها است، گفت: امامزاده طالب در مسیر خراسان رضوی به تهران در حوزه اداره اوقاف پاکدشت، امامزاده هاشم در جاده هراز در حوزه اداره اوقاف دماوند، امامزاده عبدالله درعسگرآباد ورامین، در مسیر گرمسار به قم در حوزه اداره اوقاف ورامین،‌ امامزاده صالح در تجریش در حوزه اداره اوقاف شمیران مورد توجه مسافرین غیرتهرانی است.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان تهران در پایان گفت: امامزاده ابوالقاسم مقابل حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) با برپایی ۲ ایستگاه استقبال و بدرقه از مسافران نوروزی میزبان زائران عزیز از این امامزاده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test