امینانه » در طرح «دست‌های مهربانی» افراد نیازمند مطابق نیات واقفان شناسایی می شوند

امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۳:۴۲ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

در طرح «دست‌های مهربانی» افراد نیازمند مطابق نیات واقفان شناسایی می شوند

مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف از اجرای طرح دست‌های مهربانی همزمان با روز احسان و نیکوکاری ودرآستانه سال نو در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش امینانه، حجت‌الاسلام ولی‌الله عادلی؛ مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به آثار و خدمات وقف در کمک به محرومان و نیازمندان از اجرای طرح دست‌های مهربانی در آستانه سال جدید خبر داد و گفت: این طرح از دیروز دوشنبه چهاردهم اسفندماه همزمان با روز احسان و نیکوکاری با هدف کمک به ایتام، مستمندان، و زنان سرپرست خانوار در سطح کشور آغاز شد.
وی با بیان اینکه طرح دست‌های مهربانی برای پنجمین سال پیاپی در سراسر کشور اجرا می‌شود، تصریح کرد: ۱۴ هزار و ۲۸۰ موقوفه مرتبط با این طرح و ۲۳ هزار و ۴۰۱ نیت در خصوص کمک به نیازمندان در کشور وجود دارد که در قالب این طرح عواید آن صرف نیازمندان و محرومان و نیات مرتبط می‌شود.
مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف با اشاره به اینکه استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، چهارمحال و بختیاری و خراسان شمالی ۴ استان کم برخوردار طرح دست‌های مهربانی هستند، خاطرنشان کرد: خیران و واقفان می‌توانند در کاهش آسیب‌های اجتماعی و کمک به نیازمندان به این ۴ استان توجه ویژه‌ای داشته باشند.
حجت‌الاسلام عادلی درباره نحوه شناسایی افرادی که تحت پوشش طرح «دست‌های مهربانی» قرار می‌گیرند، گفت: در دستورالعمل این طرح آمده که ابتدا بستگان واقف در اولویت هستند، نیازمندان و مستمندان در اولویت‌های بعدی قرار دارند؛ مطابق وقف‌نامه نیازمندان و مستمندان و افراد خاص مثل سادات، زنان سرپرست خانوار، محرومان و ایتام در اولویت‌های بعدی هستند.
وی افزود: سایر اقشار نیازمند جامعه هم تحت پوشش قرار می‌گیرند و بانک اطلاعاتی آن از طریق کمیته امداد، بهزیستی، معتمدان مدنظر، دفاتر نمایندگی ولی فقیه در استانها، ائمه جمعه، نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، مراکز حوزه‌های علمیه در شهرستان‌ها و هیئت امناء بقاع متبرکه تامین می‌شود.
مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف با اشاره به اینکه در روز ۱۴ اسفند و با شروع طرح «دست‌های مهربانی» امداد کریمانه و محترمانه از اولویت‌های این طرح است، تاکید کرد: در امداد کریمانه واقف و موقوف‌‌ علیهم همدیگر را نمی‌بینند؛ ممکن است خیلی از واقفان در قید حیات نباشند اما آثار و برکات خیری که به جای گذاشته‌اند به دست نیازمندان می‌رسد.
حجت‌الاسلام عادلی گفت: در طرح «دست‌های مهربانی» لازم است که افراد نیازمند مطابق نیات واقفان شناسایی شده تا بتوانیم ضمن خدمت‌رسانی مطلوب و کریمانه به این افراد اجرای نیت صحیح کرده باشیم.
وی درباره شرایط عمومی کسانی که در شمول طرح «دست‌های مهربانی» قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: سکونت در حوزه عملکرد اداره اوقاف مجری حمایت و عدم حمایت و پوشش در سایر نهادهای امدادی و حمایتی از شرایط عمومی استفاده از این طرح است.
مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف یادآور شد: سال گذشته ۸ هزار و ۷۰۰ خانوار از محل اجرای نیات واقفان و حدود ۸۲۰ خانوار از محل مشارکت خیران و موقوفات غیرمتصرفی از این طرح بهره‌مند شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test