امینانه » عزاداری عاشقانه اهالی پیشوا در روز شهادت امامزاده جعفر(ع)/ حضور هیات‌های مذهبی در این آستان

امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۳:۱۶ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

عزاداری عاشقانه اهالی پیشوا در روز شهادت امامزاده جعفر(ع)/ حضور هیات‌های مذهبی در این آستان

مسئول روابط عمومی آستان امامزاده جعفر (ع) پیشوا از حضور هیات‌های مذهبی و دسته‌های عزاداری در روز شهادت این امامزاده در آستان مقدس خبر داد.

محمد عطایی در گفت‌وگو با امینانه، همزمان با روز شهادت امامزاده جعفر (ع) پیشوا اهالی پیشوا با حضور در این آستان عزاداری کردند.

وی افزود: حرکت عزاداران و عاشقان حضرت امامزاده جعفر(ع) از میدان امام خمینی (ره) پیشوا به سمت حرم با حضور هیات‌ها، مدارس، ادارات بخشی از نشان ارادت مردم این شهر به این امامزاده واجب التعظیم بود.

مسئول روابط عمومی آستان امامزاده جعفر(ع) پیشوا تصریح کرد: مردم انقلابی و مسئولین پیشوا هم با حضور در خیابان‌های منتهی به این آستان عزاداری خود را ادامه دادند.

وی اظهار داشت: مراسم شب شهادت حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمود ریاضت و با مداحی ذاکر اهل بیت حاج حسن شالبافان و با حضور سفیران حرم امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) برگزار شد.

آرامگاه امامزاده جعفر الخواری فرزند بلافصل موسی کاظم (امام هفتم شیعیان) و برادر علی بن موسی الرضا (امام هشتم شیعیان) است و صحن وی در شهرستان پیشوا و ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی تهران قرار دارد.

امام زاده جعفر بن موسی الکاظم که وی را «خواری» و اولاد او را «خواریون» نیز می‌خوانند، پس از رشد و نمو، به یاری برادرش علی بن موسی الرضا پرداخت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test