امینانه » پایگاه اینترنتی امامزاده روح الله (ع) آماده بهره برداری گردید

امروز شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۴ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

پایگاه اینترنتی امامزاده روح الله (ع) آماده بهره برداری گردید

در آستانه میلاد با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها پایگاه اینترنتی آستان مقدس امامزاده روح الله علیه السلام به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی آماده بهره برداری گردید.

به گزارش امینانه ، امام‌زاده روح الله علیه السلام از نوادگان امام حسن مجتبی علیه السلام و از امام‌زادگان مورد تکریم و تعظیم و دارای کرامات مشهود فراوان می‌باشد. اگر چه از گذشته به دلیل وجود مرقد مطهر ایشان در محوطه‌ی ارگ شاهنشاهی و بعدها در حریم ساختمان مخابرات، امکان زیارت این سید جلیل القدر به شکل گسترده وجود نداشته و بسیاری از افراد حتی از وجود مقبره‌یایشان اطلاعی نداشتند، اما میزان ارادت ساکنین و کسبه‌ی قدیمی باب همایون و محله‌های اطراف به ایشان در حدی بوده است که علیرغم محدودیت‌های موجود، زیارت امام‌زاده به خصوص در روزهای دوشنبه را بر خود فرض و واجب می‌دانستند. طبق کتب تاریخی و نسب شناسی مانند تحفه الازهار (صفحه‌ی ۱۶۱) و سراج الأنساب  (صفحه‌ی ۴۶) این امام‌زاده‌ی بزرگوار اوائل قرن دهم هجری می‌زیسته است و تاریخ آخرین بازسازی مرقد مطهر ایشان مطابق با تاریخ مندرج بر روی کتیبه‌ی قدیمی بقعه، به سال ۱۳۱۱ هجری قمری (۱۲۷۲ هجری شمسی) می‌رسد.

ساختمان قدیم امامزاده روح الله علیه السلام

با توجه به این که پیش از انقلاب اسلامی ساختمان مرتفع مخابرات در قسمت شمالی این آستان مقدس احداث گردید، عملاً بقعه‌ی مطهر که اتاق کوچکی به مساحت حدود ۱۲ متر بوده، جزئی از محوطه‌ی ساختمان مذکور محسوب شده و با توجه به شرایط امنیتی موجود، اجازه‌ی تردد به زائرین داده نمی‌شد. پس از انقلاب اسلامی نیز با توجه به بمب‌گذاری منافقین کوردل در جوار ساختمان مخابرات، شرایط امنیتی ادامه یافته و زائرین تنها در روزهای دوشنبه و آن هم به مدت چند ساعت امکان تردد به محوطه‌ی ساختمان مخابرات جهت زیارت امام‌زاده را داشتند.

با تلاش سازمان اوقاف و امور خیریه و همکاری شرکت مخابرات و سازمان میراث فرهنگی در سال ۱۳۹۰ این بقعه‌ی مطهر از ساختمان مخابرات منفک شده و کلنگ زنی طرح جامع عمرانی آن در روز عید سعید غدیر توسط حجت الاسلام و المسلمین محمدی ریاست محترم سازمان اوقاف و امور خیریه انجام و در ابتدای ماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۳ فاز اول آن به بهره‌برداری رسید.

ساختمان جدید امامزاده روح الله علیه السلام

ساختمان جدید امامزاده روح الله علیه السلام

قابل ذکر است که در آستانه میلاد با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها پایگاه اینترنتی آستان مقدس امامزاده روح الله علیه السلام به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی آماده بهره برداری گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test