امینانه » سازمان اوقاف و وزارت آموزش و پرورش تفاهم‌نامه همکاری امضاء می‌کنند

امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۳:۱۹ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

سازمان اوقاف و وزارت آموزش و پرورش تفاهم‌نامه همکاری امضاء می‌کنند

در دیدار قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه با وزیر آموزش و پرورش ضمن بررسی زمینه‌های همکاری‌های مشترک در عرصه ترویج فرهنگ وقف بر تدوین و نهایی شدن تفاهم نامه همکاری‌های ۲ جانبه تاکید شد.

به گزارش امینانه، عبد الرضا عابد قائم مقام سازمان اوقاف وامور خیریه در راستای ارتقاء سطح همکاری‌های مشترک این سازمان با وزارت آموزش و پرورش با سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار وزیر آموزش وپرورش با تاکید بر جایگاه والای فرهنگ وقف در اسلام و ایران گفت: ما در آموزش و پرورش تاکیدمان براحیاء این سنت حسنه در میان دانش آموزان و رعایت حقوق موقوفات است و بر این اساس نسبت به ترویج و توسعه فرهنگ و سنت حسنه وقف و تبیین آثار آن برای دانش آموزان اهتمام جدی داریم.
همچنین قائم مقام سازمان اوقاف  در این دیداربا اشاره به نقش سنت حسنه وقف در تامین نیازهای آموزشی و تاسیس اماکن عمومی و مدارس گفت: وجود ۶ هزارموقوفه علمی و آموزشی و پژوهشی در سطح کشور و اهتمام گسترده خیرین مدرسه ساز  حاکی از نقش تاثیرگذار این سنت نیک نبوی در کشور ما دارد.
عابد با تاکید بر لزوم تدوین هر چه سریعتر تفاهم نامه همکاری‌های مشترک گفت: لازم است هرچه سریعتر کار گروه مشترکی با حضور نمایندگان طرفین تشکیل و پیگیری های لازم نسبت به انعقاد و نهایی شدن این تفاهم‌نامه صورت پذیرد.
براساس این گزارش در این دیدار نسبت به امضای تفاهم نامه همکاری‌های ۲ جانبه در اردیبهشت ماه سال آینده در ۳ حوزه رقبات وقفی، همکاری‌های ۲ جانبه و ترویح فرهنگ وقف و تشکیل کارگروه مشترک تفاهم شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test