امینانه » غرس ۸۲ هزار نهال در سال گذشته/ امامزاده ابوالحسن (ع) محل کاشت ۵۰ نهال به همت اوقاف تهران

امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۸:۳۸ ب.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف:

غرس ۸۲ هزار نهال در سال گذشته/ امامزاده ابوالحسن (ع) محل کاشت ۵۰ نهال به همت اوقاف تهران

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف گفت: با هماهنگی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری و اداره‌کل اوقاف تهران در مراسمی ویژه ۱۸ اسفند در امامزاده ابوالحسن شهرری ۵۰ اصله نهال غرس می‌شود.

به گزارش امینانه، حمیدعسکری سوادجانی؛ مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب درباره توسعه منابع طبیعی و حفظ محیط زیست و کاشت درخت، یکی از رویکردهای این سازمان را کاشت نهال در امامزادگان و اماکن متبرکه دارای ظرفیت کشور دانست و گفت: همزمان با هفته منابع طبیعی و در روز جمعه هجدهم اسفندماه که به‌عنوان «آموزه‌های دینی، خیرین و سازمانهای مردم نهاد» نامگذاری شده است، در بقاع متبرکه  وامامزادگانی که موقعیت مناسب و ظرفیت لازم را  دارند، نهال غرس شد.

وی افزود: طی توافق هر ساله با سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری، مراسمی در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص تمامی استانها برگزار شد.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه سال گذشته در ۳۷۳ بقعه متبرکه نهال کاشته شد، تصریح کرد: در سال ۹۵، بیش از ۸۲ هزار و ۳۸۲ اصله نهال در مساحت ۹۲۸ هزار ۴۰۲ متر مربع از اماکن مذهبی غرس شد.

عسکری با بیان اینکه در تهران هم با هماهنگی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری و اداره‌کل اوقاف تهران مراسمی در امامزاده ابوالحسن شهرری برگزار شد، گفت: در این مراسم که از ساعت ۶ و سی دقیقه صبح آغاز شد، ابتدا دعای پرفیض ندبه قرائت و از ساعت ۷:۱۵ مراسم روز درختکاری با حضور نمایندگان سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری و سازمان اوقاف آغاز شد و ۵۰ اصله نهال در این امامزاده غرس شد.

وی خاطرنشان کرد: طبق پیش‌بینی انجام شده تعدادی نهال هم به مردم هدیه داد شد تا در جایی مناسب غرس کنند؛ علاوه بر این در بقعه امامزاده ابوالحسن (ع) نیز فضایی برای غرس نهال ها توسط مردم در نظر گرفتیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test