امینانه » ستاد اجرای مطلوب طرح آرامش بهاری تشکیل شود

امروز شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۳ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

بازرس ویژه اداره اوقاف استان تهران:

ستاد اجرای مطلوب طرح آرامش بهاری تشکیل شود

بازرس ویژه اداره اوقاف استان تهران گفت: وظیفه هیأت امنا در بقاع متبرکه برگزاری جلسات مستمر و تنظیم برنامه‌ها در چهارچوب قانون، حصول خدمات و جذب اعتبار برای آنجاست ولی اقدامات آنها را رصد کرده و افراد ضعیف را برکنار خواهیم کرد.

به گزارش امینانه، ناصر نجارصادقی بازرس ویژه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران در آخرین جلسه شورای فرهنگی این اداره کل که در امامزاده صالح (ع) برگزار شد، گفت: مسئولین فرهنگی ادارات اوقاف استان تهران به دلیل تعطیلی کمتر و فشار کار بیشتر در امامزادگان و بقاع متبرکه بیشتر در چشم هستند ضمن اینکه به همت این افراد اقدامات و برنامه‌های خاصی در استان تهران انجام شده است.

وی افزود: بازرسی‌های ۳ ماهه اخیر در ادارات زیرمجموعه اوقاف استان تهران نشان می‌دهد که نقاط ضعف و قوتی در امامزادگان و بقاع متبرکه وجود دارد و ما می‌کوشیم ضمن رصد آنها مسائل را جهت پیشبرد امور مد نظر قرار دهیم و افراد ضعیف را برکنار کنیم. همچنین این بازرسی‌ها در ایام عید هم انجام خواهد شد.

بازرس ویژه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران تصریح کرد: باید بین خدام و زائران در امامزادگان و بقاع متبرکه تمایزی قائل شد تا زائران بتوانند سوالات خود را از آنها جویا شوند.

وی اظهارداشت: وظیفه هیأت امنا در بقاع متبرکه و امامزادگان برگزاری جلسات مستمر و تنظیم برنامه‌های مختلف در چهارچوب قانون و حصول خدمات و جذب اعتبار خارج از بقعه برای آنجاست ضمن اینکه ایجاد مراکز آموزشی، درمانی و مشاوره در بقعه و امامزاده و افزایش آرامش و آسایش برای زائرین از دیگر وظایف مدیران و هیأت امناءها و بدنه اجرایی بقعه است.

نجارصادقی خاطرنشان کرد: باید لحظه تحویل سال نو، موضوع شهادت امام هادی (ع) مد نظر کارشناسان و مدیران ادارات تابعه اوقاف و امور خیریه استان تهران باشد همچنین چون زائران و مسافرین نوروزی در لحظه تحویل سال در امامزادگان و بقاع متبرکه حضور دارند باید آنها تؤامان لحظه تحویل سال و وفات ائمه را رؤیت کرده و فردای روز شهادت برنامه‌های عادی ایام نوروزی اجرا شود.

وی گفت: تشکیل ستاد در ادارات زیرمجموعه اوقاف استان تهران برای انجام نامه‌نگاری‌ها در ایام عید با موضوع آرامش بهاری بسیار مهم است ضمن اینکه باید خدمات مد نظر اوقاف در آن ایام به دستگاه‌های دولتی یادآوری و با آنها تعامل صورت گیرد.

بازرس ویژه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: غرفه‌های معرفت در خیمه‌های معرفت بقاع شاخص برپا شود که این غرفه‌ها شامل غرفه کودک، غرفه روانشناس، غرفه پاسخگویی به مسائل شرعی و غرفه چند رسانه‌ای است.

وی تصریح کرد: اجرای طرح آرامش بهاری سال جدید باید منجر به بررسی دقیقی از میزان و اشرافیت مبلغین و مبلغه‌های حاضر در امامزادگان و بقاع متبرکه صورت گیرد تا از تخصص نیروهای اعزامی از قم استفاده بیشتری شده و خدای ناکرده اقدامی خلاف آن انجام شود چرا که کیفیت مبلغین و مبلغه‌های اعزامی از سوی حوزه علمیه توسط اداره اوقاف و امور خیریه باید بررسی شود.

وی در پایان گفت: برپایی هفت‌سین شهدا و برپایی هفت‌سین قرآنی در بقاع متبرکه می‌تواند مورد استفاده مسئولان فرهنگی باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test