امینانه » برپایی هفت سین قرآنی و ملی در طرح «آرامش بهاری»

امروز شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۳ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

مسئول فرهنگی اوقاف اسلامشهر

برپایی هفت سین قرآنی و ملی در طرح «آرامش بهاری»

مسئول فرهنگی اوقاف اسلامشهر از برپایی هفت سین ملی و قرآنی در امامزادگان این اداره اوقاف در قالب طرح «آرامش بهاری» خبر داد.

حجت‌السلام هاشمی در گفت‌وگو با امینانه، با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری بر اساس دستورالعمل‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در اوقاف اسلامشهر گفت: در حوزه استحفاظی این اداره اوقاف چندین امامزاده وجود دارد که امامزاده عقیل شاخص‌ترین آنهاست چرا که وی از نوادگان حضرت ابوالفضل (ع) بوده و این امامزاده در مرکز شهر مورد استقبال زائران قرار دارد ضمن اینکه فضای محیطی و آرامستان بزرگی دارد که افراد زیادی در ایام آخر سال برای زیارت این امامزاده و تجدید میثاق و دعا برای اموات در آنجا حضور پیدا می‌کنند.

وی افزود:‌بر اساس دستورالعمل ابلاغی سازمان اوقاف و خیریه برنامه‌های مختلفی در راستای طرح آرامش بهاری برنامه‌ریزی شده است و روزهای پنجشنبه و جمعه طول ایام سال مبلغین در امامزادگان حضور پیدا می‌کنند ضمن اینکه در ایام حدودا ۲۰ روزه طرح آرامش بهاری مبلغین و مبلغه‌ها با حضور در خیمه‌های معرفت مشاور وقف، غرفه ویژه کودکان و … خدماتی را به زائران ارائه خواهند داد.

مسئول فرهنگی اوقاف اسلامشهر گفت: خادمان افتخاری در امامزادگان حوزه استحفاظی اداره اوقاف اسلامشهر در قالب طرح آرامش بهاری به استقبال زائرین خواهند رفت. ضمن اینکه جلسات آموزشی خدام در این طرح برگزار و برنامه‌ریزی ویژه‌ای در این خصوص صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: طرحی با عنوان هفت سین در امامزادگان فعال حاضر در طرح آرامش بهاری با عنوان هفت سین سلام قرآنی و هفت سین ملی اجرا خواهد شد تا زائران بتوانند با چینش این هفت‌سین‌ها عکس یادگاری با آن بگیرند.

حجت‌الاسلام هاشمی گفت:‌ مراسم توسل به امام هادی (ع) در لحظه تحویل سال جدید و پس از آن اجرای ویژه برنامه استقبال از ماه رجب اجرایی خواهد شد.

مسئول فرهنگی اوقاف اسلامشهر تصریح کرد: در امامزاده عیسی (ع) واقع در شهرک واوان برنامه‌های مذکور هم در قالب طرح آرامش بهاری اجرا می‌شود و سفیران فرهنگی هم در این ایام فعالیت‌هایی را انجام خواهند داد.

وی اظهار داشت: در امامزاده سیدرضا (ع) در علی‌آباد قاجار که دارای فضای زیبا و درختکاری مناسبی است، پذیرای زائرین نوروزی بوده و طرح آرامش بهاری هم در آنجا برگزار می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: در مجموع طرح آرامش بهاری در امامزاده عقیل (ع) اسلامشهر، امامزاده عیسی (ع) در واوان، امامزاده سیدرضا (ع) در علی‌آباد قاجار و امامزاده عباس (ع) در چهاردانگه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test