امینانه » امامزادگان‌ فضایی آرامش‌بخش برای لحظات آغازین سال

امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۸:۴۱ ب.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

امامزادگان‌ فضایی آرامش‌بخش برای لحظات آغازین سال

رئیس‌ اداره‌کل‌ اوقاف‌ استان‌ تهران، امامزادگان‌ و استفاده از این‌فضا را محلی آرامش‌بخش برای لحظات آغازین سال دانست.
حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا محمدزاده، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران درخصوص طرح نوروزی «آرامش بهاری» در گفتگو با امینانه ، گفت: طرح نوروزی «آرامش بهاری» با هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی با استفاده از ظرفیت تعطیلات نوروزی، تقویت باور‌های دینی و مذهبی و ارتقاء سطح فکری و فرهنگی زائرین و مسافران نوروزی، تبلیغ و ترویج سنت‌های اصیل اسلامی در عید نوروز ، از روز دوشنبه ۲۸ اسفندماه در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه آغاز شده است.

وی تأکید کرد: این طرح مورد توجه زائرین و مجاورین امامزادگان و بقاع متبرکه قرار گرفته و مردم تلاش کردند لحظه تحویل سال در این آستان‌های مقدس حضور داشته باشند و سال خود را در آنجا تحویل کنند چرا که معتقدند معنویات خاصی در آنجا وجود داشته و منجر به تسری این معنویت به دیگر روز‌های سال می‌شود. این بقاع متبرکه مکانی آرامش بخش برای زائران خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین محمدزاده خاطرنشان کرد: در طرح «آرامش بهاری» که در طول ایام نوروز برگزار می‌شود، خدمات مختلف زیارتی، فرهنگی و تبلیغی به زائرین بقاع متبرکه و امامزادگان اهدا می‌شود، ضمن اینکه از هم اکنون به مدیران و هیأت امنا‌های آستان‌های مختلف اعلام کرده‌ایم که باید اقدامات عمرانی، نظافتی و خدماتی را جهت رفاه زائران افزایش داده و غبارروبی‌ها را هم انجام دهند به همین دلیل می‌توانم اعلام کنم که این اقدامات جهت استقبال از حضور زائرین در امامزادگان و بقاع متبرکه مهیاست.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: حضور مبلغین در خیمه‌های معرفت، برنامه‌های شاد ویژه کودکان و نوجوانان و ارائه خدمات به مسافرین نوروزی در بقاع متبرکه و امامزادگان بین راهی برای اداره اوقاف و امور خیریه استان تهران بسیار مهم است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test