امینانه » اجرای طرح آرامش بهاری در امامزادگان اسلامشهر/خادمان افتخاری میزبان زائران نوروزی هستند

امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۸:۴۱ ب.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

اجرای طرح آرامش بهاری در امامزادگان اسلامشهر/خادمان افتخاری میزبان زائران نوروزی هستند

حجت‌الاسلام هاشمی مسئول فرهنگی اوقاف اسلامشهر در گفتگو با امینانه، گفت :در حوزه استحفاظی این اداره اوقاف چندین امامزاده وجود دارد که امامزاده عقیل شاخص‌ترین آنهاست چرا که وی از نوادگان حضرت ابوالفضل (ع) بوده و این امامزاده در مرکز شهر مورد استقبال زائران قرار دارد ضمن اینکه فضای محیطی و آرامستان بزرگی دارد که افراد زیادی در ایام آخر سال برای زیارت این امامزاده و تجدید میثاق و دعا برای اموات در آنجا حضور پیدا می‌کنند.

وی افزود:‌ بر اساس دستورالعمل ابلاغی سازمان اوقاف و خیریه برنامه‌های مختلفی در راستای طرح آرامش بهاری برنامه‌ریزی شده است و روزهای پنجشنبه و جمعه طول ایام سال مبلغین در امامزادگان حضور پیدا می‌کنند ضمن اینکه در ایام حدودا ۲۰ روزه طرح آرامش بهاری مبلغین و مبلغه‌ها با حضور در خیمه‌های معرفت مشاور وقف، غرفه ویژه کودکان و … خدماتی را به زائران ارائه خواهند داد.

مسئول فرهنگی اوقاف اسلامشهر گفت: خادمان افتخاری در امامزادگان حوزه استحفاظی اداره اوقاف اسلامشهر در قالب طرح آرامش بهاری به استقبال زائرین خواهند رفت. ضمن اینکه جلسات آموزشی خدام در این طرح برگزار و برنامه‌ریزی ویژه‌ای در این خصوص صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: طرحی با عنوان هفت سین در امامزادگان فعال حاضر در طرح آرامش بهاری با عنوان هفت سین سلام قرآنی و هفت سین ملی اجرا خواهد شد تا زائران بتوانند با چینش این هفت‌سین‌ها عکس یادگاری با آن بگیرند.

مسئول فرهنگی اوقاف اسلامشهر تصریح کرد: در امامزاده عیسی (ع) واقع در شهرک واوان برنامه‌های مذکور هم در قالب طرح آرامش بهاری اجرا می‌شود و سفیران فرهنگی هم در این ایام فعالیت‌هایی را انجام خواهند داد.

وی اظهار داشت: در امامزاده سیدرضا (ع) در علی‌آباد قاجار که دارای فضای زیبا و درختکاری مناسبی است، پذیرای زائرین نوروزی بوده و طرح آرامش بهاری هم در آنجا برگزار می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: در مجموع طرح آرامش بهاری در امامزاده عقیل (ع) اسلامشهر، امامزاده عیسی (ع) در واوان، امامزاده سیدرضا (ع) در علی‌آباد قاجار و امامزاده عباس (ع) در چهاردانگه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test