امینانه » لزوم اهمیت به تولید ایرانی و تولیدکننده داخلی

امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۳:۳۱ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

مدیر آستان امامزاده صالح(ع):

لزوم اهمیت به تولید ایرانی و تولیدکننده داخلی

مدیر امامزاده صالح(ع) گفت: فقط برای یکسال عدم خرید و استفاده از جنس خارجی را امتحان کنیم و نتایج آن را بررسی و به سال‌های بعد این اقدام مطلوب را تسری دهیم و باید کاری کنیم که به تولید و تولیدکننده داخلی اهمیت بیشتری داده شود.

به گزارش امینانه، حجت‌الاسلام عبدالعلی گواهی گفت: طبیعت سخاوتمند است و چیزی را در درون خود نگاه نمی‌دارد به همین دلیل ما هم باید در عین نیازمند، سخاوتمند باشیم، ولی این سخاوت از حد نباید بگذرد و در حد متعارف باید باشد.

وی با بیان اینکه اسراف بد است و باید سخاوتمندی را در دستور کار خود همواره قرار داد، تصریح کرد: شجاع بودن هم خوب است ولی وقتی از حد بگذرد تهوع‌آور می‌شود. همچنین سخاوت هم وقتی از حد گذشت تبدیل به اسراف می‌شود که این امر دقیقا نص صریح روایات است.

مدیر آستان حضرت امامزاده صالح (ع) افزود: عده‌ای از مردم کریم و عده‌ای بخیل هستند در حالی که سفره فرد کریم همیشه باز است.

وی خاطرنشان کرد: باید در روز ۱۳ فروردین به خود نگاه کنیم که در طول ایام نوروز چقدر اسراف کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه باد بهار رویش می‌آورد از مردم خواست در لحظه تحویل سال اخلاق نیکو داشته باشند و آن را به روزهای دیگر سال تسری دهند و از طبیعت درس‌ها بیاموزند چرا که طبیعت با هیچکس قهر نیست و زمین همواره تواضع دارد.

حجت‌الاسلام گواهی از حاضرین در آستان امامزاده صالح خواست: در سال جدید ادای نماز اول وقت را مدنظر خود قرار دهند، همچنین گذشت هم در سرلوحه کارشان قرار گیرد.

مدیر آستان حضرت امامزاده صالح (ع) گفت: پرهیز از دروغ، تهمت و غیبت و اهانت به دیگران و لزوم رعایت انصاف از مواردی است که می‌تواند در امورات مختلف به انسان کمک کند.

وی بر لزوم خرید و استفاده از کالای تولید داخل تأکید کرد و افزود: مردم ایران بهتر است فقط برای یکسال عدم خرید و استفاده از جنس خارجی را امتحان کنند و نتایج  آن را بررسی کرده و به سال‌های بعد این اقدام مطلوب را تسری دهند چرا که باید کاری کنیم که به تولید و تولیدکننده داخلی اهمیت بیشتری داده شود.

وی اظهار داشت: اسلام دین بسته‌ای نیست اما متأسفانه برخی افراد آن را بسته معرفی می‌کنند در حالی که دین مبین اسلام با شادی موافق است و هر کس غیر از این را گفت قطعاً مخالف اسلام است ضمن اینکه موسیقی و اشعاری که انسان را به یاد خدا بیندازد خوب است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test