امینانه » استقبال از 13 رجب سالروز میلاد حضرت علی (ع) و برنامه‌های شاد در جوار امامزادگان

امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۸:۴۱ ب.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

استقبال از ۱۳ رجب سالروز میلاد حضرت علی (ع) و برنامه‌های شاد در جوار امامزادگان

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف از برگزاری آیین تحویل سال نو در بیش از یک هزار و 600 بقعه متبرکه کشور خبر داد و گفت: به دلیل همزمانی آغاز نوروز با شب شهادت امام هادی (ع) زیارت جامعه کبیره در سطح امامزادگان قرائت شد.

به گزارش امینانه، حجت‌الاسلام سیدمحمدکاظم موسوی متقی؛ مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو با اشاره به آغاز طرح آرامش بهاری در بیش از ۲۷۰۰ امامزاده از ۲۷ اسفند ماه گفت: یکی از برنامه‌های این طرح برگزاری آیین تحویل سال نو و برگزاری ویژه‌برنامه شهادت امام هادی (ع) در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه بود که براین اساس بقاع متبرکه میزبان زائران در لحظه تحویل سال ۹۷ بودند.

وی ادامه داد: به دلیل همزمانی آغاز نوروز با شهادت امام هادی (ع) هم زیارت جامعه کبیره در سطح امامزادگان قرائت شد.
وی با اشاره به اینکه براساس گزارش های دریافتی، مردم حضور پر شوری در لحظه تحویل سال در بقاع متبرک داشتند، تصریح کرد:لحظه تحویل سال فرصتی برای مردم بود تا در بقاع متبرکه عرض ارادتی به ساحت مقدس امام هادی (ع) داشته باشند و هم این لحظه مهم را در کنار مضجع شریف امامزادگان حضور یابند.

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف با بیان اینکه آیین تحویل سال در بیش از ۱۶۰۰ امامزاده برگزار شد، گفت: پیش‌بینی می‌شد آیین تحویل سال نو در یک هزار و ۶۰۰ بقعه متبرکه برگزار شود که براساس گزارشها آمار بیش از این است.

حجت‌الاسلام موسوی متقی قرائت قرآن با حضور قاریان ممتاز، سخنرانی، قرائت دعای توسل، قرائت دعای تحویل سال نو و عطر افشانی و گل‌آرایی مزار شهدای انقلاب و دفاع مقدس توسط هیئت امنا، خادمان و زائران و پخش زنده پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی را از جمله برنامه‌های تحویل سال نو در اماکن متبرکه امامزادگان کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: از این به بعد هم به استقبال ۱۳ رجب سالروز میلاد حضرت علی (ع) و برنامه‌های شاد در جوار امامزادگان می‌رویم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test