امینانه » باید روش های وقف را بر اساس نیازهای جامعه بازتعریف کنیم

امروز سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۷:۲۴ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

محمد اسماعیل سعیدی مطرح کرد؛

باید روش های وقف را بر اساس نیازهای جامعه بازتعریف کنیم

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عملکرد وقف در جامعه را بسیار مهم دانست.

به گزارش امینانه، محمد اسماعیل سعیدی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص نقش وقف و موقوفات در جامعه  اظهار داشت: در گذشته نه چندان دور وقف نقش بسیار مهمی در اقتصاد جوامع اسلامی ایفا می‌کرد. منابع تاریخی و واقعیت‌ های تاریخی شاهدی بر این مدعاست. لذا اگر بتوان موضوع وقف را به ‌روزرسانی و نقش و تاثیر آن را در ابعاد مختلف اقتصادی تبیین کرد، این سنت حسنه می ‌تواند نقش اساسی در اقتصاد کشور ایفا کند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه وقف هنوز به جایگاه مورد انتظار نرسیده است، افزود: در شرایط فعلی که جامعه با نیازهایی همچون آموزش، اشتغال و ازدواج روبه‌رو است، وقف در موضوعات مختلف می‌تواند موثر واقع شود.

سعیدی با تاکید بر لزوم اولویت‌بندی در شیوه و روش‌های وقف تصریح کرد: بایستی ابتدا اولویت ‌های فعلی و نیازهای جامعه را شناخت و بر آن اساس شیوه و روش‌های وقف را بازتعریف کنیم.

وی در خصوص طرح آرامش بهاری خاطر نشان کرد: امسال بنده شخصا از چند امامزاده بازدید کردم و انصافا برنامه‌ های جالب و مناسبی برای کودکان و نوجوانان تدارک دیده شده بود.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: این برنامه‌ها اصلاح کننده سنت‌ هاست و فضای آرام بخشی را در ایام نوروز برای مسافران و گردشگران ایجاد می‌کند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test