امینانه » پیش‌بینی هزار میلیارد ریالی اعتبار عمرانی برای بقاع متبرکه در سال 97

امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۳:۲۷ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان اوقاف اعلام کرد

پیش‌بینی هزار میلیارد ریالی اعتبار عمرانی برای بقاع متبرکه در سال ۹۷

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از پیش‌بینی مبلغ یک هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه اقدامات عمرانی در امامزادگان و بقاع متبرکه سراسر ایران اسلامی در سال جاری خبر داد.

به گزارش امینانه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین میرخلیلی گفت: هزینه های مبلغان از منابع داخلی سازمان اوقاف در قالب تسهیلات در اختیار امامزادگان و بقاع متبرکه متقاضی قرار می‌گیرد و از محل درآمدهای خود آن را باز پرداخت می‌کنند.

وی با بیان اینکه درآمدهای هر امامزاده یا بقعه متبرکه باید درهمان محل هزینه شود، افزود: براین اساس و نیز نیت واقف یا واقفان، نمی‌توان نذورات مردمی را در امامزاده یا بقعه متبرکه دیگر هزینه کرد.
حجت‌الاسلام میرخلیلی اضافه کرد: به دلیل مشکلات مالی دولت و با وجود داشتن ردیف بودجه عمرانی برای مساجد و بقاع متبرکه، چند سالی است که بودجه‌ای در این خصوص اختصاص نمی یابد.
وی با تاکید بر ضرورت کمک استانداران و سازمان برنامه و بودجه استانها برای توسعه عمرانی بقاع متبرکه، تصریح کرد: توسعه عمرانی امامزادگان و بقاع متبرکه در راستای ارائه خدمات بهتر به زائران صورت می گیرد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: افزون بر هشت هزار امامزاده و بقعه متبرکه در سراسر کشور وجود دارد که از این تعداد حدود ۵۰ درصد آن دارای زائر است.
حجت‌الاسلام میرخلیلی به اجرای طرح ملی آرامش بهاری در امامزادگان و بقاع متبرکه نیز اشاره کرد و گفت: امسال این طرح در ۲ هزارو ۷۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه درحال اجرا است و در حاشیه آن یک هزار و ۷۷۰ خیمه معرفت و غرفه های آن برپا شده است.
وی از وجود ۸۸۳ زائرسرا در بقاع متبرکه مجری طرح آرامش بهاری خبر داد و افزود: اجرای این طرح ملی با هدف تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی در حال اجرا است و هر سال شاهد افزایش حضور مسافران در این طرح هستیم.
حجت‌الاسلام میرخلیلی خاطرنشان کرد: امامزادگان و بقاع متبرکه کشور بویژه در استان گلستان عاملی برای وحدت و همدلی بیشتر اقوام و مذاهب اسلامی هستند و بر این اساس ارائه خدمات مطلوب به زائران برای بهره‌مندی معنوی بیشتر آنان از این بقاع متبرکه از رویکردهای سازمان اقواف و امور خیریه است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test