امینانه » ضرورت تقویت گزاره‌های اخلاقی در خیمه های معرفت طرح آرامش بهاری

امروز سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۷:۲۵ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

ضرورت تقویت گزاره‌های اخلاقی در خیمه های معرفت طرح آرامش بهاری

مبلغ اعزامی به امامزاده طالب(ع) شهرستان پاکدشت گفت: سازمان اوقاف می کوشد با استفاده از ظرفیت علمای دینی و مبلغان، نقشه راهی که از طریق پیامبران و اهل بیت(ع) برای انسان وحی شده، به آنان منتقل و گزاره های اخلاقی آنان را تقویت کند.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل شیری مبلغ مستقر در خیمه معرفت امامزاده طالب(ع) شهرستان پاکدشت در گفت وگو با امینانه، گفت: درباره تربیت و ساخت انسان کمال‌گرا هرچه فعالیت کنیم، ضرورت تداوم و اتخاذ شیوه‌های نوین و متناسب با نیاز روز همچنان وجود دارد.

وی ادامه داد: دغدغه تمام انبیای الهی و اهل بیت (ع) درباره تربیت انسان بوده و هست. این تربیت شامل تربیت گزاره‌های دینی، تربیت اخلاقی، تربیت اجتماعی، فرهنگی و موارد دیگر می‌شود.
حجت الاسلام و المسلمین شیری در همین راستا خاطرنشان کرد: این گزاره‌های اخلاقی در تعالیم دینی و از طریق پیامبران از حضرت آدم (ع) تا نبی اکرم(ص) در رفتار و عمل به مردم نشان داده شده و از آنان خواسته شده تا بر اساس عقل و منطق به دنبال فراگیری آن بروند و از الگوهای دینی در رسیدن به هدف بهره گیرند.
مبلغ اعزامی به امامزاده طالب(ع) تصریح کرد: تربیت انسان شامل شیوه‌های تعامل با والدین، فرزندان، اطرافیان، جامعه، روحانیون، حکام و حتی تعامل فرد با خودش می‌گردد. تا زمانی که انسان شناخت کافی درباره خالق و خودش نداشته باشد، نمی‌تواند در صراط مستقیم قدم بردارد
حجت الاسلام و المسلمین شیری با تشریح طرح آرامش بهاری در امامزاده طالب(ع) شهرستان پاکدشت، گفت: سازمان اوقاف با پیش‌فرض‌های این چنین اقدام به برپایی خیمه‌های معرفت در طول سال و به مناسبت‌های مختلف نموده است تا با استفاده از ظرفیت علمای دینی و مبلغان، نقشه راهی که از طریق پیامبران و اهل بیت(ع) برای انسان وحی شده، به آنان منتقل شود.
وی در پایان افزود: این اقدامات در ایام نوروز به صورت فراگیر در قالب طرح آرامش بهاری برگزار می‌شود و به دلیل تلطیف روح افراد در زمان فراغت و عید، تاثیر بیشتری خواهد داشت. برای بازخورد مثبت این جریان نیز از نیروهای متخصص استفاده می‌شود تا با شناخت مخاطب و مختصات و ویژگی‌های محل اعزام، دستورالعمل‌های ابلاغی را بومی‌سازی کرده و در اختیار مسافران نوروزی و زائران محترم قرار دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test