امینانه » آمادگی اوقاف برای کمک به نهادهای فرهنگی برای ارتقا اخلاق

امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۳:۲۴ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

رییس اوقاف غرب تهران:

آمادگی اوقاف برای کمک به نهادهای فرهنگی برای ارتقا اخلاق

رییس اوقاف غرب تهران گفت: باید با هم‌افزایی بین نهادهای فرهنگی در زمان حضور داوطلبانه مردم در امامزادگان(ع) و بقاع متبرکه مباحث جذاب آموزشی- فرهنگی به آنان ارائه دهیم.

حجت الاسلام رایمند در گفت وگو با امینانه، گفت: امامزادگان (ع) و بقاع متبرک از اماکنی هستند که مردم به صورت خودجوش و با اشتیاق در آنها حضور بهم می‌رسانند و ایام نوروز و زمان تحویل سال گویای این مهم است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه غرب تصریح کرد: طرح آرامش بهاری در امامزادگان این محدوده برگزار شد و به گفته امام راحل باید مردم در جوار امامزادگان به آرامش برسند. بنابراین مسئولیت ما در بسترسازی و تسهیل این امر است.
وی افزود: تکریم و احترام به زائران و میهمانان نوروزی یک عامل مهم در جلب مخاطب بیشتر به آستان مقدس اممزادگان (ع) و به تبع آن برنامه‌های فرهنگی- ترویجی مستقر در آن‌هاست.
حجت الاسلام و المسلمین رایمند در همین راستا افزود: ما به عنوان خدمت گذاران مردم آمادگی این را داریم تا با هم‌افزایی بین نهادهای فرهنگی در حوزه موضوعاتی مانند محیط زیست، مصرف درست آب و اخلاق عمومی در جامعه همکاری کنیم و در زمان حضور داوطلبانه مردم در امامزادگان(ع) و بقاع متبرکه مباحث جذاب آموزشی- فرهنگی به آنان ارائه دهیم.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه غرب خاطرنشان کرد: در غرب تهران ۳ امامزاده (ع) وجود دارد که امامزاده حسن(ع) شاخص‌ترین امامزاده در غرب شهر تهران است و هر ساله در زمان تحویل سال، جمعیت کثیری از دوستداران اهل بیت (ع) در این مکان مقدس گردهم می‌آیند تا سال جدید را در معنویت خاندان پیامبر آغاز کنند.
وی افزود: در زمان تحویل سال بیش از ۴۰۰۰ نفر در رواق و حیاط استان مقدس امامزاده حسن(ع) حضور داشتند که این حب و علاقه، مایه خشنودی و مباهات جامعه اسلامی است.
حجت الاسلام و المسلمین رایمند تصریح کرد: حضور خودجوش مردم در این اماکن مقدس و متبرک، ظرفیت خوبی است که سیاست‌گذاری کلان کشور در حوزه فرهنگ‌سازی در این فرصت‌ها و گردهمایی‌های مردمی انجام شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test