امینانه » «فرهنگ‌نامه لغات و اصطلاحات فقهی، قانونی و حقوقی وقف» منتشر شد

امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۴ ب.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

«فرهنگ‌نامه لغات و اصطلاحات فقهی، قانونی و حقوقی وقف» منتشر شد

کتاب «فرهنگ‌نامه لغات و اصطلاحات فقهی، قانونی وحقوقی وقف» تالیف سعید آذرپی با بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ واژه و اصطلاح منتشر شد.

به گزارش امینانه ، کتاب «فرهنگ‌نامه لغات و اصطلاحات فقهی، قانونی و حقوقی وقف» که  بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ لغت مرتبط با فرهنگ وقف را در بر می‌گیرد، تالیف سعید آذرپی به تازگی و در راستای ترویج، تبلیغ و آشنایی اصحاب وقف و مردم و محققان با این سنت حسنه و واژگان مرتبط با آن فراهم و منتشر شده است.
این کتاب در واقع  راهنمای تمام کسانی است که با وقف و موقوفات ارتباط دارند یا کسانی که در امور علمی یا پژوهشی خود برای رفع مشکل یا رد شبهه‌ای در زمینه وقف می‌توانند به آن مراجعه کنند.
در فصل نخست این کتاب که در ۴ فصل تالیف و تنظیم شده درباره تاریخچه وقف توضیحاتی داده شده و خلاصه‌ای از وضعیت کلی وقف در تاریخ ایران اسلامی بیان شده است.
فصل دوم که می‌توان گفت بخش اصلی این کتاب است درباره لغات و اصطلاحات فقهی، قانونی و حقوقی وقف و مداخل مرتبط توضیح لازم عرضه شده است.
در فصل سوم این کتاب به استفتائات باب وقف مقام معظم رهبری پرداخته شده و فصل پایانی هم موضوع وقف در قانون مدنی مورد بررسی قرار گرفته است.
ویراست قبلی این کتاب با عنوان «مروری بر اصطلاحات وقف» بود که در سال ۸۸ به چاپ رسید و «فرهنگ‌نامه لغات و اصطلاحات فقهی، قانونی و حقوقی وقف» تکمیل‌کننده آن کتاب است.
کتاب «فرهنگ‌نامه لغات و اصطلاحات فقهی، قانونی و حقوقی وقف» سال جاری در شمارگان ۲ هزار جلد و در ۶۱۹ صفحه از سوی نشر بال پرواز به چاپ رسیده و علاقه مندان جهت تهیه این کتاب می‌توانند با رایان نامک: azarpey _s@yahoo.com تماس بگیرند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test