امینانه » ارائه سبک زندگی اسلامی ایرانی در خیمه‌های معرفت

امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۶:۵۵ ب.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

مبلغ خیمه مشاوره خانواده در امامزاده روح‌الله (ع):

ارائه سبک زندگی اسلامی ایرانی در خیمه‌های معرفت

مبلغ خیمه مشاوره خانواده در امامزاده روح‌الله (ع) گفت: در دوره‌های روان‌شناسی مهارت‌های ده‌گانه یونسکو به مبلغان آموزش داده می‌شود که ترویج کننده سبک زندگی غیراسلامی است ولی در خیمه معرفت با استفاده از سنت رسول اکرم و آیات و روایات، اصول روان‌شناختی را بومی سازی می‌کنیم.

به دنبالبه گزارش امینانه، حجت الاسلام و المسلمین احمد حسین‌پور، مبلغ و مشاوره خیمه معرفت مستقر در امامزاده روح‌الله(ع) گفت: در غرفه مشاوره اغلب به مسائل و مشکلات خانوادگی می‌پردازیم و مراجعان نیز به دنبال راه‌حل خروج از مشکل هستند.

وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما این است که با استفاده از اصول اسلامی و هم‌چنین علم روز روان‌شناسی مشکلات و تنش‌ها را ریشه‌یابی کرده و راهکار عملیاتی به این عزیزان ارائه دهیم.
حجت السلام و المسلمین حسین‌پور تصریح کرد: رفتارهایی مانند عدم رفتار جرات‌مندانه، نداشتن آینده‌نگری، مدیریت زندگی، تربیت کودک و مسائلی از این قبیل عمده‌ترین مسائلی است که برای مشاوره و چاره‌جویی در این غرفه‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
وی افزود: مبلغان اعزامی به خیمه‌های مشاوره، اغلب تحصیلات روان‌شناسی داشته و یا دوره‌های تخصصی و متعددی در این حوزه داشتند.
حجت الاسلام و المسلمین حسین‌پور در همین راستا تصریح کرد: در این دوره‌ها موضوعاتی مانند مهارت‌های ده‌گانه یونسکو به مبلغان آموزش داده می‌شود و من و بسیاری از دوستان سعی کردیم با بهره‌گیری از سنت رسول اکرم و آیات و روایات، اصول روان‌شناختی را بومی سازی کرده و در اختیار مخاطبان قرار دهیم تا بر اساس بستر فرهنگی جامعه خودمان، راه‌حل‌های مفید و کاربردی به آنان ارائه کرده‌ باشیم.
وی خاطرنشان کرد: این کار تلفیقی موجب شد تا اصول روان‌شناسی غربی بدون واسطه و با تحمیل سبک زندگی غربی به مخاطب جامعه منتقل نشود.
مشاوره خانواده در ادامه افزود: اگر ما در خلال مشاوره و ارائه راهکار به مراجعان، واقعا سیره و روش اهل بیت(ع) را معرفی کنیم، سبک زندگی اسلامی را به آنان ارائه کردیم و می‌توان بسیاری از عرفیات و اخلاقیات فرهنگ ایرانی که در فرهنگ اسلامی نیز تایید شده در این راه مورد استفاده قرار داد.
حجت الاسلام و المسلمین حسین‌پور در پایان اشاره کرد: مراجعان از هر گروه و قشری هستند و برای مشاوره پیش از ازدواج، مشکلات خانوادگی، نحوه تربیت فرزند، افسردگی، میل به خودکشی و …به این خیمه مراجعه کردند که بحمدلله بسیاری از مشکلات حل و فصل شد و به این ترتیب از آسیب‌های اجتماعی بسیاری ممانعت به عمل آمد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test