امینانه » اخذ 150 سند مالکیت برای اراضی اوقاف در زمان مسئولیتم

امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۶:۵۵ ب.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

حجت الاسلام سیدی در گفت و گو با امینانه:

اخذ ۱۵۰ سند مالکیت برای اراضی اوقاف در زمان مسئولیتم

رئیس سابق اوقاف و امور خیریه قرچک و ورامین از ثبت ۵۰ وقف در ۵۷ ماه و اخذ ۱۵۰ سند مالکیت برای اراضی اوقاف این شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام سید محمد سیدی در گفتگو با امینانه، گفت: بنده در مدت ۴ سال و ۹ ماهی که در این پست خدمتگزار مردم بودم تمام تلاش خود را انجام دادم تا بقاع متبرکه رو به آبادانی پیش برود و در این مسیر نیز رضایت نسبی مردم را به دست آوردیم.

وی افزود: در این مدت ۴۰ طرح عمرانی را برای آبادانی بقاع متبرکه داشتیم که به اجرا درآمده و چهل و یکمین طرح هم شبستان آستان امام‌زاده سید فتح‌الله (ع) است که اقدامات اولیه در خصوص بازسازی انجام شده است.

رئیس سابق اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های قرچک و ورامین تصریح کرد: وقف کم‌رنگ نشده است و در این چند سال ۵۰ مورد وقف داشته‌ایم، این نشان‌دهنده این است که مردم به مسائل دینی اهتمام ویژه دارند، مردم با همان اعتقاد و عقاید دینی در امر وقف و امور خیریه فعالیت می‌کنند و این اقدام به صورت دلی و با اعتقاد قلبی صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: حفظ و نگهداری از موقوفات وظیفه اصلی اداره اوقاف و امور خیریه است و در هر مکانی که احساس کردیم که قصد دست‌درازی به موقوفات را داشتند در مقابل آن ایستادگی کردیم.

حجت الاسلام سیدی گفت: همه مردم باید در حفظ و نگهداری امور اوقاف پیش‌قدم باشند تا وقف مردم به خیریه ادامه‌دار باشد و وظیفه ما این است که اصل وقف و موقوفات را حفظ و نگهداری کنیم.

وی اظهار کرد: در سال ۹۴ اقدام به دریافت ۱۵۰ قطعه سند مالکیت کردیم که بعد از اخذ سند مشاهده  شد که ۱۳ نفر در اموال خیریه دست‌درازی کردند و با حکم قضایی این افراد را از اراضی امور خیریه بیرون کردیم.

رئیس سابق اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های قرچک و ورامین در پایان متذکر شد: از همه می‌خواهیم که در ترویج و تبلیغ وقف پیش‌قدم باشند و این فرهنگ حسنه را به نحو احسن انجام دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test