امینانه » گسترش فرهنگ وقف در جامعه مستلزم اعتمادسازی است

امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۸:۲۸ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه:

گسترش فرهنگ وقف در جامعه مستلزم اعتمادسازی است

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: گسترش فرهنگ وقف در جامعه مستلزم اعتمادسازی است و در این رابطه بایستی نظارت بیشتری بر امور مربوط به موقوفه ها صورت پذیرد.

به گزارش امینانه، عبدالرضا عابد در آیین تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در اراک اظهار داشت: سازمان اوقاف و امور خیریه چند موضوع را به عنوان وظایف این سازمان دنبال می کند که یکی ترویج و توسعه آموزه ها و تعالیم قرآنی و دیگری صیانت از حرم مطهر امامزادگان و موقوفات است.

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور افزود: ترویج فرهنگ وقف از جمله تاکیدات دین و همچنین رهبر معظم انقلاب است که در حوزه اقتصادی نیز اثرات مثبتی دارد و نقش آفرین است.

عابد بیان کرد: در این راستا بایستی برنامه ریزی های اصولی و اقدامات کاشناسی شده مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم در این حوزه به خوبی امور را ساماندهی و مدیریت کنیم.

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور خاطرنشان ساخت: به این طریق است که می توان از ظرفیت های مهم و اساسی وقف در کشور برای اقدامات اصولی در حوزه های مختلف بهره گرفت و ضمن آن از امانت وقف به خوبی محافظت کرد.

وی تصریح کرد: در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ وقف، عامل مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد، فرهنگ سازی و همچنین اعتمادسازی است که این مهم از طریق ایجاد شفافیت در امور این حوزه محقق می شود.

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ادامه داد: در این زمینه بایستی راهکارهای نظارتی در دستور کار قرار گیرد و ادارات استانی و شهرستانی سازمان اوقاف اعتمادسازی در جامعه نسبت به وقف را به طور جدی دنبال کنند.

عابد اضافه کرد: برمبنای آنچه که در رابطه با وقف در دستور کار قرار دارد، بایستی نیات وقف کنندگان به طور دقیق اجرایی شود، قطعا این مساله به اعتمادسازی و افزایش مشارکت مردم در این حوزه بسیار اثرگذار است.

گفتنی است در این نشست، حجت‌ الاسلام حسین دلاوری که سرپرستی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی را برعهده داشت، به عنوان مدیرکل اوقاف استان معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test