امینانه » ایجاد انجمن های خیریه در جهت وقف بار سنگین بر دوش دولت را سبک خواهد کرد

امروز دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲:۴۷ ب.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

باهنر در گفتگو با امینانه:

ایجاد انجمن های خیریه در جهت وقف بار سنگین بر دوش دولت را سبک خواهد کرد

نماینده پیشین مجلس گفت :هر تعدادی که کانون های خیرین بیشتر شود هم می تواند عام المنفعه باشد هم می توان بار زیادی را از روی دوش دولت برداشت و این مساله بستگی به تلاش دولت و مجلس دارد که مردم را از راه درست به این کار هدایت کنند .

محمدرضا باهنر نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در گفتگو با امینانه با بیان اینکه وقف صدقه جاریه ای است که تا ابد ماندگار است، گفت: این سنت بسیار حسنه است و موقوفه نیز خود مانند سرمایه ای است که هیچ گاه تباه نخواهد شد و سعی می شود از منافع موقوفه در جهت وقف و نیاز جامعه استفاده شود .

وی در ادامه افزود: فکر می کنم در کشور به اندازه ی کافی کار انجام نشده در جهت وقف چرا که افراد خیر بسیاری وجود دارند که علاقه مندند در جهت وقف کاری انجام دهند اما شاهد هستیم که خیلی مورد خطا قرار نمی گیرند و عدم اطمینان در میان آنها وجود دارد .

وی با اشاره به اینکه این مساله باید توسط علما و رسانه ها برطرف شود، تصریح کرد : کسانی که در این راه متولی وقف هستند باید فرهنگ وقف را در جامعه ترویج بدهند.

وی بیان کرد: به نظر می رسد هدایت این امر به سمت انجمن های مختلف می توان در زمینه تبلیغ وقف به صورت گسترده تر موثر باشد و در کنار این می توانیم افراد بیشتری را برای انجام امور وقف تشویق نماییم.

عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه حاکمیت باید اطمینان را برای مردم حاصل کند که خودشان می توانند کار خیر در جهت وقف انجام دهند، اظهار داشت: باید فضایی ایجاد شود تا وقتی نام وقف می آید مردم نگاهشان تنها به سازمان اوقاف نباشد و خود نیز در این راه قدم های موثری بردارند و تنها توسط این سازمان وقف خود را ساماندهی و مدیریت کنند .

وی در پایان خاطر نشان کرد:هر تعدادی که کانون های خیرین بیشتر شود هم می تواند عام المنفعه باشد هم می توان بار زیادی را از روی دوش دولت برداشت و این مساله بستگی به تلاش دولت و مجلس دارد که مردم را از راه درست به این کار هدایت کنند .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test