امینانه » باید بین هنر، رسانه و قرآن یک ارتباط فراگیر ایجاد کنیم

امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۸:۲۷ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

باید بین هنر، رسانه و قرآن یک ارتباط فراگیر ایجاد کنیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگر ما بتوانیم فضای زبان هنری را در معارف قرآنی توسعه بدهیم می تواند به یک اتفاقات بزرگ کمک کند به طوری که هم معرفت قرآنی و هم تاثیرگذاری وجودی قرانی ارتقاء پیدا کند.

به گزارش امینانه، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه سی و پنجمین نمایشگاه مسابقات بین المللی قرآن کریم در جمع خبرنگاران در خصوص چگونگی ارتقاء فرهنگ قرآنی در کشور اظهار داشت: من در مورد رویکردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد فعالیت های قرآنی نکاتی مورد نظر در این دوره وزارت داریم، یکی از این نکات تقویت ارتباط بین هنر، رسانه و قرآن است.

وی ادامه داد: اگر ما بتوانیم فضای زبان هنری را در معارف قرآنی توسعه بدهیم می تواند به یک اتفاقات بزرگ کمک کند به طوری که هم معرفت قرآنی و هم تاثیرگذاری وجودی قرانی ارتقاء پیدا کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: همه شاهد بودیم برخی از اتفاقاتی که در پاره‌ای از حوزه‌ها در نسبت بین قرآن و هنر افتاد تاثیرات خودش را به مقدار زیادی نشان داد.

صالحی یادآور شد: کاری که در سریال حضرت یوسف(ع) افتاد نشانگر کامل این موضوع است، برنامه سفر رسمی ما به عراق در دیدار با ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق نیز به گونه‌ای بود که ایشان هم بروی این فیلم تاکید کردند و این نشان می‌دهد که فضای ارتباطی به یک مکان یا زبان خاص محدود نمی شود.

وی افزود: به نظر می آید که این حوزه و همچنین فضای مجازی و فضای قرآن را باید جدی‌تر بگیریم زیرا زبان جدیدتر منطقه ای و جهانی فضای مجازی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: این دو حوزه اصلی ما است که در دهه پنجم انقلاب بیشتر می توانیم بروی آن تامل کنیم و ما هم به عنوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مناسبات داخلی و هم‌افزایی بیرونی بروی آن کار می کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test