امینانه » ضرورت تبیین آثار و برکات وقف در جامعه توسط صدا‌وسیما

امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۸:۲۶ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

آیت الله نوری همدانی:

ضرورت تبیین آثار و برکات وقف در جامعه توسط صدا‌وسیما

آیت‌الله نوری همدانی از مراجع تقلید در دیدار مسئولان سازمان اوقاف گفت: شما باید برنامه‌ای درباره وقف در صدا و سیما داشته باشید و نمونه‌های جلوه‌گر وقف را نشان دهید تا مردم نسبت به وقف و آثار و برکات آن ترغیب شوند.

به گزارش امینانه، آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع عظام تقلید ظهر دوشنبه در دیدار جمعی از مسئولان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، اظهار داشت: در اسلام تأکید شده مسلمانان نسبت به هم احسان و خدمت داشته باشند خداوند کسانی را که با احسان ماندگار به دیگران خدمت می‌کنند دوست دارد.

وی بیان کرد: شما باید برنامه‌ای درباره وقف در صدا و سیما داشته باشید و نمونه‌های جلوه‌گر وقف را نشان دهید تا مردم نسبت به وقف و آثار آن ترغیب شوند.

آیت‌الله نوری همدانی با تأکید بر توجه بیشتر به امامزادگان، اظهار داشت: به دلیل سختگیری‌های فراوان بنی‌امیه و بنی‌عباس بر اهل بیت(ع)، این عزیزان مجبور می‌شدند به ایران سفر کنند تا در امان باشند. از این رو بسیاری امام‌زادگان در ایران مدفون شدند و ضروری است که احترام بقاع متبرکه آنان به خوبی حفظ شود.

وی با بیان اینکه امروز با تحلیل تاریخ می‌توانیم مطالب بسیاری برای زمان حاضر داشته باشیم، گفت: ما باید با آمریکا و مستکبران و با حامیان آنان مبارزه کنیم. امروز دو جبهه مستضعفان و مستکبران ایجاد شده و باید ما در جبهه مستضعفان به یاری مظلومان بشتابیم، البته این اتفاق در نظام اسلامی رخ داده و امروز هر جا قدم می‌زنیم نام و یاد شهدا به چشم می‌خورد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test