امینانه » اختتامیه نخستین جشنواره ملی پویانمایی وقف برگزار شد

امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۸:۲۶ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

اختتامیه نخستین جشنواره ملی پویانمایی وقف برگزار شد

اولین جشنواره ملی پویانمایی "وقف چشمه همیشه جاری" به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه و با همکاری حوزه هنری قزوین با معرفی برترین‌ها برگزار شد.

به گزارش امینانه، حجت الاسلام عادل مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قزوین گفت: ۱۰ اثر با موضوعات مختلف در حوزه وقف، به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که داوران سه اثر برتر را انتخاب کردند.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه این استان افزود: این اختتامیه آغاز راهی است که باپویانمایی (انیمیشن) و سوژه‌های جذاب می‌توان فرهنگ وقف را در بین مردم گسترش داد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اضافه کرد: اجرای این جشنواره و فعالیت جدی و پررنگ‌تر در فضای مجازی برای ترویج فرهنگ وقف، یکی از راه‌هایی است که اوقاف از آن بهره می‌گیرد.

حجت الاسلام عادل گفت: قدیمی‌ترین وقف نامه کشور متعلق به استان قزوین است که این نشان دهنده اشتیاق مردم به ترویج فرهنگ وقف است و اکنون باید باتوجه به شرایط روز و همراهی هنر، به مردم ارائه شود.

در پایان این جشنواره بخشی از پویانمایی‌ها به نمایش درآمد و مورد استقبال فعالین حوزه وقف قرار گرفت.

در بخش جنبی این جشنواره هم آثار گرافیکی هنرمندان قزوینی با موضوع وقف در نگارخانه مهر حوزه هنری در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت، که مردم می‌توانند تا پایان این هفته از آثار این هنرمندان دیدن کنند.

این جشنواره با ۱۵ موضوع انیمیشن ۳ دقیقه‌ای با موضوع؛ وقف در امور خیریه،فرهنگ سازی وقف مشارکتی،فرهنگ سازی وقف‌های خرد،کمک موقوفات به نیازمندی‌های جامعه،وقف و ازدواج، وقف و کودکان،وقف و پیشرفت علم و فناوری،وقف و قرآن،وقف و مساجد،وقف و محیط زیست،وقف و اماکن متبرکه،وقف و درمان،وقف و نیازمندان،وقف و اقتصاد مقاومتیبرگزار شد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test