امینانه » لزوم تصویب قوانینی تأثیرگذار در حوزه وقف توسط مجلس وجود دارد

امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۸:۲۹ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

نقوی حسینی:

لزوم تصویب قوانینی تأثیرگذار در حوزه وقف توسط مجلس وجود دارد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم بر رعایت وپرداخت حقوق موقوفات در کشور به منظور اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش تأکید کرد.

به گزارش  امینانه، سید حسین نقوی حسینی نماینده ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به لزوم رعایت حقوق مردم و موقوفات در کشور اظهار داشت: وقف یکی از حوزه‌های مردمی  فعالیت اقتصادی کشور ما است که یک حوزه و عرصه کاملاً مردمی محسوب می‌شود ،چراکه در این حوزه واقفین با اختیارات کامل اقتصادی،امکانات خود را در اختیار می‌گذارند تا این امکانات در فضای اقتصادی کشور ، حمایت از محرومین و ترویج فرهنگ دینی نقش داشته باشد.
وی اضافه کرد: بنابراین نقش وقف در کاهش بار مشکلات دولت بسیار زیاد است و درواقع وقف مشکلات و موانعی را از سر ‌راه برمی‌دارد که به عهده دولت است بنابراین در کاهش بار دولت نقش بسیار تأثیرگذاراست.
نقوی حسینی در ادامه خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم یکی از دستگاه‌هایی که حساب‌وکتابش شفاف و روشن است و فعالیت‌های آن تعریف‌شده است  و یک نظام محاسباتی دقیقی بر آن حاکم است فعالیت‌های اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه است.
نماینده مردم ورامین در مجلس دهم در ادامه یادآور شد: براین اساس ما کمتر می‌شنویم که در حوزه وقف خدای‌نکرده انحرافی بوجود آمده باشد و یا اینکه اختلالی اتفاق افتاده باشد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: برای احقاق حقوق موقوفات که یک حقوق واقعاً ویژه و خاص است و احادیث و روایات در این خصوص بسیار هشداردهنده است که اگر کسی حق موقوفات را غصب کند در روز قیامت به عقوبتی سخت  دچار خواهد شد ، بنابراین رعایت حقوق موقوفات بسیار مهم است و همه موظف به رعایت آن هستند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با یادآوری  رعایت احقاق حق مردم در وقف متذکر شد: رعایت حق مردم هم مهم است، چراکه گاهی اوقات، وقف موجب ایجاد پاره‌ای مشکلات برای مردم می‌شود ،سازمان اوقاف و امور خیریه در این راستا این موارد را برطرف کند تا نسبت به حوزه وقف ایجاد  بدبینی نشو د.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین  در خصوص نقش قوه مقننه در تعمیق  فرهنگ وقف در جامعه اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی، قانون‌گذار و ناظر بر اجرای قانون است ،اما  در حوزه وقف باید بتواند قوانینی تأثیرگذار را تصویب کند و در نظارت خود بر اجرای این قوانین تلاش کند که به نحو احسن اجرایی شوند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test