امینانه » لزوم فرهنگ‌سازی برای تعمیق و گسترش وقف در جامعه

امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۶:۵۷ ب.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

لزوم فرهنگ‌سازی برای تعمیق و گسترش وقف در جامعه

نماینده مجلس شورای اسلامی بر لزوم فرهنگ‌سازی برای تعمیق و گسترش وقف در جامعه اشاره کرد و گفت: فرهنگ‌سازی در وقف موضوع بسیار مهمی است که خوشبختانه در این راستا صداوسیما و سازمان اوقاف و امور خیریه کارهای خوبی انجام داده‌اند.

به گزارش امینانه، شهباز حسن‌پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات مفید فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در احیای امامزادگان و بقاع متبرکه خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات بسیار خوب و مؤثری که در سال‌های اخیر در سازمان اوقاف و امور خیریه صورت گرفته شناسایی موقوفاتی است که در اختیار برخی از افراد سودجو و فرصت‌طلب قرارگرفته بود؛ خوشبختانه با رویکرد بسیار مثبت سازمان اوقاف و امور خیریه در جهت مصرف در جای خود اموال موقوفه این موضوع باعث اعتماد بیشتر مردم در جامعه شده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر در جامعه شاهد این موضوع هستیم که سنت حسنه وقف و تکلیف انسانی، اسلامی و شرعی روزبه‌روز در کشور پررنگ‌تر می‌شود.

نماینده مردم سیرجان در مجلس دهم تأکید کرد: از موارد بسیار مهم در این راستا می‌توان به حضور آقای محمدی به‌عنوان نماینده ولی فقیه و کسی که درگذشته کار اجرایی در مجموعه‌های مختلف کرده است اشاره کرد که توانسته است با رویکرد مثبت یک‌بار دیگر در بحث جاذبه‌های گردشگری و فرهنگی امامزادگان، این مراکز را به یک مجموعه فعال پویا و بانشاط تبدیل کند.

وی یادآور شد: امروز مجموعه امامزادگان ما به‌عنوان یک مراکز فرهنگی در کشور شناخته‌شده است و خوشبختانه با اجرای طرح آرامش بهاری در ایام تعطیلات عید نوروز و سایر مناسبت‌های مختلف این اماکن به‌عنوان یک پایگاه فرهنگی مورد استقبال فرهنگ دوستان به خصوص قشر جوان قرار گرفته است.

نماینده دوره هشتم، نهم و دهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: مسابقات قرآن از سوی سازمان اوقاف در حال حاضر در سطح بین‌المللی، ملی و داخلی برگزار می‌شود که در نوع خود یک کار ارزشمند و بی‌نظیر است و بنده به‌عنوان خادم مردم به‌نوبه خود از این رویکرد مثبت و عالی سازمان اوقاف تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی با یادآوری نقش و تأثیر موقوفات در بحث اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: نقش موقوفات در بحث اقتصاد مقاومتی و تأثیری که تاکنون در آن داشته بسیار مثبت بوده است در این راستا بسیاری از بناهای تاریخی موقوفه که قبلاً به حال خود رهاشده بودند هم‌اکنون احیا و مورد بهره‌برداری قرارگرفته است.

نماینده سیرجان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از اقداماتی که طی سال‌های اخیر از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه صورت گرفته است تکیه‌ بر درآمدهای موقوفات و خودکفایی از بودجه دولتی بوده است که کمک بسیار خوبی به دولت محسوب می‌شود چرا که نه‌تنها بر دوش دولت نیست بلکه در این راستا می‌تواند کمک مؤثری به دولت باشد و از کارهای ارزشمند این مجموعه محسوب می‌شود.

وی گفت: کار ارزشمند دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد بحث شفاف‌سازی است امروز همه آنچه مربوط به موقوفات است دارای حساب‌وکتاب مشخصی است و هرکس می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان‌ بر تمامی اطلاعات مربوط به موقوفات اعم از تملک دارایی، سرمایه‌ای و وجوهات نقد مردم به‌عنوان نذورات دسترسی داشته باشد.

وی در پایان‌ بر لزوم فرهنگ‌سازی برای تعمیق و گسترش وقف در جامعه اشاره کرد و افزود: فرهنگ‌سازی در وقف موضوع بسیار مهمی است که خوشبختانه در این راستا صداوسیما و سازمان اوقاف و امور خیریه کارهای خوبی انجام داده‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test