امینانه » ۱۵۳ دانش‌آموز نخبه جایزه واقف خیراندیش حسینعلی البرز را دریافت می کنند

امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۸:۲۸ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

۱۵۳ دانش‌آموز نخبه جایزه واقف خیراندیش حسینعلی البرز را دریافت می کنند

پنجاه و ششمین همایش استانی جایزه بنیاد موقوفه البرزپیش از ظهر امروز با تجلیل از ۱۵۳ دانش‌آموز نخبه و ممتاز در مقاطع راهنمایی و دبیرستان در استان گلستان و براساس نیت واقف مرحوم حسینعلی البرز برگزار می شود.

به گزارش امینانه، هرساله در همایشی از سوی بنیاد موقوفه البرز در یکی از استان‌های کشور از دانش‌آموزان ممتاز براساس اجرای امینانه نیات واقف خیراندیش تجلیل می‌شوند که پنجاه و ششمین سال همایش استانی جایزه بنیاد موقوفه البرز  در استان گلستان برگزار می شود.
در این همایش ۱۵۰ دانش‌آموز نخبه و ممتاز استان گلستان در مقاطع راهنمایی و دبیرستان تجلیل می‌شوند و با برگزاری همایشهای استانی ضمن شناسایی دانش‌آموزان مستعد برای تشویق آنها به کسب علم و دانش اقدام شده است.
با توجه به اینکه یکی از نیازهای مهم امروز جامعه گسترش وقف برای تولید علم و فناوری است، بنابراین این امر مهم مورد تاکید مقام معظم رهبری است و معظم له در جلسات خصوصی و خاص به این امر تاکید فراوان داشتند.
اهدای جایزه ویژه به ۴ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز نمونه از مهمترین فعالیتهای بنیاد فرهنگی موقوفه البرز در راستای وقف برای تولید علم و فناوری است.
مرحوم حسینعلی البرز با وقف اموال خود در راه علم و دانش و نیازمندان در مسیر ترویج فرهنگ وقف گام موثری برداشته است و با اهدای جایزه بنیاد موقوفه البرز به دانش‌آموزان نمونه گامی در مسیر تقویت انگیزه آنها در کسب علم و دانش برداشت.
بر اساس این گزارش مرحوم حسینعلی البرز اولین شخصی است که در کشور وقف علمی و جایزه ملی حسن تحصیلی به نخبگان، مبتکران و دانش‌آموزان را پایه‌گذاری کرد. ساخت کتابخانه در مدارس و دانشگاه‌ها و پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانش‌آموزان محروم و نیازمند از دیگر خدمات این خیر واقف  نیکوکار است.
پنجاه و ششمین همایش استانی جایزه بنیاد موقوفه البرز با حضور مسئولان کشوری واستانی ، چهره‌های علمی، فرهنگی و اساتید دانشگاهی ازجمله  آیت‌الله نورمفیدی؛ نماینده ولی فقیه در استان گلستان، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی؛ معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه ، حجت‌الاسلام سهرابی؛ مدیرکل اوقاف استان گلستان، حاجی بزرگی؛ مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز، دکتر گوهری راد؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان پیش از ظهر امروز  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه برگزار می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test