امینانه » اجرای طرح ضیافت الهی در ۲۴۵۱ امامزاده کشور

امروز سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۷:۲۲ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

اجرای طرح ضیافت الهی در ۲۴۵۱ امامزاده کشور

این طرح با برنامه‌های مختلف از جمله جشن رمضان، خیمه‌های معرفت، خدیجه مادر امت، قرار ماه نهم و ... پذیرای روزه‌داران خواهد بود.

به گزارش امینانه، نشست خبری طرح ضیافت الهی و برنامه‌های قرآنی سازمان اوقاف در ماه مبارک رمضان سازمان اوقاف برگزار شد.

آنچه در این نشست از فعالیت های سازمان اوقاف مطرح شد این بود که این سازمان در موضوعاتی مانند مدیریت بقاء امامزادگان و موقوفات، اجرای امینانه نیات واقفان، برنامه‌های قرآنی، اطعام نیازمندان و ایجاد فضای معنوی در جامعه به وسیله بقاء متبرکه امامزادگان برنامه‌های مختلفی دارد که در ایام ماه رمضان طرح ضیافت الهی توسط این سازمان انجام می‌شود.

بر اساس این گزارش  اجرای این طرح در ۲ هزار و ۴۵۱ امامزاده کشور برگزار خواهد شد و طرح ضیافت الهی جهت ترویج معارف قرآنی و نشر معارف دینی برنامه‌ریزی شده که با حضور مبلغان حوزه‌های علمیه سراسر کشور به اجرای برنامه‌هایی چون سخنرانی، تفسیر قرآن، بیان احکام، نشر معارف دینی و نماز جماعت اجرا خواهد شد.

 از دیگر برنامه‌های این سازمان در طرح ضیافت الهی برپایی خیمه‌های معرفت است که در آن به ارائه مشاوره، پاسخ به شبهات دینی، بیان احکام و اجرای برنامه‌های ویژه کودکان و نوجوانان خواهند پرداخت.

برنامه جشن رمضان از دیگر برنامه‌های سازمان اوقاف است که در بقاء امامزادگان به صورت استیجی برگزار می‌شود، همچنین کرسی تفسیر قرآن کریم هم در هزارو ۲۵۰ امامزاده برگزار خواهد شد که بر مبنای تفسیر یک جلدی حجت‌الاسلام قرائتی ارائه می‌شود، البته برنامه افطاری ساده هم از دیگر برنامه‌ها است که در هزار و ۸۰۰ امامزاده اجرا خواهد شد.

آموزش سبک زندگی با عنوان به رنگ خدا برنامه ویژه خواهران است که در آن مهارت‌های فردی، تحکیم خانواده و تربیت فرزند آموزش داده می‌شود همچنین ویژه برنامه «خدیجه مادر امت» در روز رحلت حضرت خدیجه اجرای خواهد شد.

جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع)  در نیمه ماه رمضان برگزار می شود و از فرصت آن برای اجرای طرح موّدت استفاده می‌شود تا به ترویج احسان و نیکوکاری بپردازند ، همچنین برنامه‌های لیالی قدر هم در ۲۵۰۰ امامزاده برگزار خواهد شد، البته امسال هم مانند سال گذشته موضوع مناجات‌خوانی در دستور امامزادگان قرار دارد و در ایام افطار تا سحر برنامه مناجات‌خوانی، قرائت دعای ابوحمزه ثمالی برگزار می‌شود و برخی امامزادگان سحری هم در خدمت علاقه‌مندان خواهند بود.

گفتنی است پورتال راسخون که متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه است برنامه‌های ویژه‌ای در پاسخ به برخی هجمه‌های دشمنان در مناسبت‌ها پرداخته و از این طریق کلیپ‌های کوتاه تصویری، فایل‌های صوتی، انیمیشن و متن ادبی و عکس نوشته با موضوعات مختلف ویژه مناسب‌های مختلف طراحی شده و قصد داریم این آثار تولیدی را بدون آرم و لوگو در اختیار همه نهادهای مردمی و دولتی قرار دهیم تا به نشر آن در فضای مجازی بپردازند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test