امینانه » در سال جاری ۵ وقف جدید در فیروزکوه به ثبت رسید

امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱ ب.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

رئیس اداره اوقاف فیروزکوه:

در سال جاری ۵ وقف جدید در فیروزکوه به ثبت رسید

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فیروزکوه با بیان اینکه امسال پنج فقره وقف جدید در فیروزکوه صورت گرفت، گفت: ارزش ریالی این پنج موقوفه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عطاالله اسفندیار در گفت‌وگو با امینانه ، درباره ثبت موقوفات جدید در فیروزکوه، اظهار کرد: موقوفاتی با تنوع ساختاری در این شهرستان ثبت شد.

وی با اشاره به اینکه امسال پنج فقره وقف جدید در فیروزکوه صورت گرفت، اظهار داشت: ارزش ریالی این پنج موقوفه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فیروزکوه با بیان اینکه دو موقوفه از این پنج موقوفه در سامانه ثبت شده است، افزود: پرونده سه موقوفه دیگر ناقص است و در آستانه تکمیل و ثبت در سامانه قرار دارد.

اسفندیار با تأکید بر اینکه مهم‌ترین این پنج موقوفه، وقف ۱۵۰ مترمربع واحد تجاری و اداری است، تصریح کرد: وقفی هم برای حوزه علمیه امام صادق (ع) وشتان فیروزکوه در این فهرست قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه دو هکتار دیم‌زار از مراتع روستای لزور وقف شده است، اذعان داشت: این موقوفه هم از این پنج وقف انجام‌شده است که مربوط به بیماران و نیازمندان روستا است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فیروزکوه با بیان اینکه دو قطعه ۸۰ متری خانه مسکونی در شهر ارجمند وقف شده است، یادآور شد: درآمد این موقوفات صرف مخارج و توسعه مسجد شهر ارجمند می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test