امینانه » نخستین همایش ملی علم و فناوری 9 اسفند ماه در مشهد برگزار خواهد شد

امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۲ ب.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

نخستین همایش ملی علم و فناوری ۹ اسفند ماه در مشهد برگزار خواهد شد

دبیر اجرایی همایش ملی وقف و علم و فناوری از برگزاری نخستین همایش ملی «وقف و علم و فناوری» در ۹ اسفندماه سال جاری در دانشگاه فردوسی مشهد خبر داد و گفت: در مشهد ۳۳ موقوفه داریم که به سمت علم و فناوری جهت دهی شده‌اند.

به گزارش امینانه، جعفر زارع؛ دبیر اجرایی همایش ملی وقف و علم و فناوری با اشاره به برگزاری نخستین همایش ملی وقف و علم و فناوری در ۹ اسفندماه سال جاری در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: مدت ۳ سال است که روزی را به نام وقف و علم و فناوری در تقویم داریم.

وی افزود: شاهد سیر بلوغ در مفهوم علم و فناوری هستیم و در سال ۹۱ در راستای جهت‌دهی موقوفات به سمت نیازهای روز جامعه با همکاری سایر کمیته‌های همیاری و سازمان اوقاف و امور خیریه پیش رفتیم و تمام اتفاقات موثری که در کشور در این خصوص شاهد هستیم، نتیجه این تلاش است.

دبیر اجرایی همایش ملی وقف و علم و فناوری با اشاره به اینکه در این موضوع به سرمایه انسانی نیاز داریم و نمی‌توانیم تمام بودجه‌ها را بر دوش دولت بیندازیم، تاکید کرد: مردم از مفاهیم وقف استفاده و سرمایه‌های انسانی را تقویت کنند.

وی با بیان اینکه در مشهد ۳۳ موقوفه داریم که به سمت علم و فناوری جهت‌دهی شده‌اند، خاطرنشان کرد: محورهای همایش تبیین ضرورت توسعه وقف علم و فناوری، بهبود نظام مدیریت وقف علم و فناوری، الگوی توسعه و اجرایی‌سازی گفتمان وقف علم و فناوری و نقش علم و فناوری در احیاء و ارتقای بهره‌وری موقوفات است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test