امینانه » عملیات عمرانی امامزاده عبدالله (ع) متوقف نشده است

امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵ ب.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

رئیس اداره اوقاف شهرری :

عملیات عمرانی امامزاده عبدالله (ع) متوقف نشده است

رئیس اداره اوقاف شهرری در واکنش به توقف عملیات عمرانی در محوطه امامزاده عبدالله (ع) شهرری گفت: تعداد اندکی قبر قدیمی در صحن اصلی امامزاده هم‌سطح‌سازی می‌شود ضمن اینکه عملیات عمرانی این امامزاده متوقف نمی‌شود.

حجت‌الاسلام سعید اوتارخانی در گفت‌وگو با امینانه، در واکنش به خبر تخریب قبور در جوار امامزاده عبدالله (ع) با کذب دانستن این خبر تاکید کرده بود که تعداد اندکی قبر قدیمی در صحن اصلی امامزاده هم‌سطح‌سازی خواهد شد که در این پروسه هیچ آسیبی به قبور وارد نمی‌شود.

رئیس اداره اوقاف شهرری درباره توقف عملیات عمرانی در امامزاده عبدالله (ع) این شهرستان اظهار داشت: تعویض سنگ فرش امامزاده عبدالله (ع) نیاز به مجوز از شهرداری ندارد گرچه با شهرداری منطقه ۲۰ و ناحیه ۲ شهرداری منطقه ۲۰ هماهنگ کردیم و در این هماهنگی‌ها قرار بود در هزینه‌ها به ما کمک کنند و بودجه‌ای اختصاص دهند که این کار را هم نکردند.

وی با اشاره به اینکه قوانینی در این پروژه نقض نشده است، تصریح کرد: چنین حرف‌هایی که تخریب قبور قدیمی امامزاده عبدالله (ع) شهر ری باید متوقف شود، مبنایی ندارد و از روی بی‌اطلاعی است لذا عملیات عمرانی این امامزاده متوقف نمی‌شود.

رئیس اداره اوقاف شهر ری با بیان اینکه هیچ بنای جدیدی در این پروژه عمرانی احداث نشده است، خاطرنشان کرد: در بحث تاریخی هم متولی میراث فرهنگی است که جلساتی را با آنها داشته‌ایم.

بیست‌وچهارم بهمن‌ ماه بود که حسن خلیل‌آبادی؛ رئیس کمیته میراث فرهنگی، گردشگری شورای شهر تهران از تخریب قبور امامزاده عبدالله (ع) شهرری خبر داده و گفته بود: سازمان اوقاف بدون رعایت قوانین میراثی بخش‌هایی از قبور را تخریب کرده و میراث شهرری شکایت کرده و ما نیز موضوع را پیگیری می‌کنیم تا تخریبی در آنجا صورت نگیرد؛ اگر قرار است بهسازی و ساماندهی صورت گیرد باید تحت نظر میراث فرهنگی انجام شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test