امینانه » حضور نوگلان قرآنی پیش دبستان و نخبگان فردا در امامزاده عیسی (ع)

امروز سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱:۴۲ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

حضور نوگلان قرآنی پیش دبستان و نخبگان فردا در امامزاده عیسی (ع)

مسئول فرهنگی اوقاف اسلامشهر از برگزاری کارگاه مادرانه، مشاوره مذهبی و سنجش بینایی رایگان در آستان مقدس امامزاده عیسی (ع) خبر داد.

حجت الاسلام هاشمی در گفت‌وگو با امینانه، گفت: در دهه فاطمیه مبلغان زیادی در قالب طرح اعزام مبلغ به مدارس سطح شهرستان اسلامشهر عزیمت کردند که منجر به برکات زیادی شد.

وی افزود: حضور نوگلان قرآنی پیش دبستان و نخبگان فردا در امامزاده عیسی (ع)، زیباسازی محوطه این آستان همراه با درج احادث اهل بیت بخشی از این مراسم فرهنگی اجرا شده در امامزاده عیسی (ع) بوده است.

مسئول فرهنگی اوقاف اسلامشهر تصریح کرد: برگزاری کارگاه مادرانه با سخنرانی حجت‌الاسلام همت آبادی در روزهای چهارشنبه همراه با قرائت حدیث شریف کسا از دیگر اقدامات فرهنگی اجرا شده توسط این اداره بوده است.

وی اظهار داشت: اجرای برنامه و طرح سنجش بینایی رایگان برای کودکان ۳ تا ۶ سال در آستان امامزاده عیسی (ع) و برپایی غرفه مشاوره کارشناسی مذهبی توسط حجت‌الاسلام آقامجدی هم از برنامه‌های اجرا شده توسط این آستان و با مدیریت و نظارت اداره اوقاف و امور خیریه اسلامشهر بوده است.

آستان امامزاده عیسی (علیه السلام) در جنوب غرب شهرستان اسلامشهر واقع شده و از شمال به شهرک قائمیه و میدان قائم، و از شرق به روستای میان آباد و میدان الغدیر، و از غرب به روستای علی آباد طپانچه، و از جنوب به بزرگراه تهران – قم و کانال نواب صفوی محدود می‌باشد.
ساختمان از دور قابل رؤیت نیست اما از فاصله ۲۰۰ متری گنبد با روکش سیمانی، دیده اهل ماورا را می‌رباید.
گنبدخانه، ۲ شبستان شمالی و جنوبی در ۲ طرف گنبدخانه، ایوان ورودی در شرق مجموعه، ۲ اتاق مرتبط به ایوان، با حدود یک هکتار مساحت عرصه، نمازخانه و آشپزخانه و خانه سرایداری و سرویس بهداشتی، از مشخصه‌های بقعه به شمار می‌آید.

ضریح مشبک و فلزی در سال ۱۳۸۱، جایگزین ضریح چوبی و مشبک قبلی شده است، با ۲۲ برگ مزین به اسامی ائمه اطهار (علیهم السلام) مساحت کل بنا ۹۹۳۰ متر مربع می‌باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test