امینانه » طرح آرامش بهاری با حضور 3000 مبلغ بومی در کشور اجرا می شود

امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱ ب.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

مدیرکل امور اجتماعی سازمان اوقاف:

طرح آرامش بهاری با حضور ۳۰۰۰ مبلغ بومی در کشور اجرا می شود

مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه کل سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: حدود سه هزار روحانی اعم از مبلغان و روحانیون بومی در سراسر کشور طرح آرامش بهاری را با کمک همکاران در سازمان اوقاف، خدام و هیأت امنا اجرا می‌کنند.

به گزارش امینانه، حجت‌الاسلام ولی عادلی در جلسه آموزشی توجیهی امنا و متولیان امامزادگان مجری طرح نوروزی آرامش بهاری که در حسینیه امامزاده حسین(ع) شهر قزوین برگزار شد، اظهار داشت: در ایام نوروز، سازمان اوقاف و امور خیریه در سراسر کشور، توفیق دارد که در بقاع متبرکه طرحی عنوان طرح آرامش بهاری است و اصل این طرح که برگرفته از سخن حضرت امام خمینی(ره) است که می‌فرمایند،«ما می‌خواهیم مردم در جوار امامزادگان در آرامش زندگی کنند».

وی ادامه داد: اجرای فرامین و منویات مقام معظم رهبری که فرمودند«بقاع متبرکه به قطب فرهنگی تبدیل شود» طرح، آرامش بهاری، طرح فرهنگی است و با توجه به اینکه در ایام نوروز حدود ۴۰ میلیون زائر در تعطیلات نوروزی در امامزادگان سراسر کشور حضور پیدا می‌کنند، این طرح تعریف شده و یک اقدام فرهنگی است.

مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه کل سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: اوج اجرای این طرح، از لحظه تحویل سال و آغاز سال نو با دعا، مناجات‌خوانی و غبار روبی حرم امام زادگان آغاز می‌شود و در ایام نوروز این طرح ادامه دارد و روحانیون دوره‌دیده و تخصصی از مرکز اعزام مبلغ قم، اعزام می‌شوند.

عادلی مطرح کرد: حدود سه هزار روحانی اعم از مبلغان و روحانیون بومی در سراسر کشور طرح آرامش بهاری را با کمک همکاران در سازمان اوقاف، خدام و هیأت امنا اجرا می‌کنند.

این مسؤول یادآور شد: در این طرح یکی از اقدامات ویژه، برپایی خیمه‌های معرفت است که مبلغان و روحانیون تخصصی در آن حضور پیدا کرده و در بخش کودک و نوجوان، پاسخ به شبهات، پاسخ به سؤالات، مشاوره و بحث چند رسانه‌ای انجام وظیفه می‌کنند و در این خیمه‌ها نماز جماعت منظمی برپا می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه کل سازمان اوقاف و امور خیریه کشور توضیح داد: سرویس بهداشتی، خدماتی و امکانات رفاهی در ایام نوروز از سوی هیأت امنا برای مسافران و زائران فراهم می‌شود تا زائرانی که در امامزادگان حضور پیدا می‌کنند، بتوانند از این خدمات بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test