امینانه » ضرورت تاسیس صندوق موقوفات علم و فناوری وجود دارد

امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۳:۲۹ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

رئیس سازمان اوقاف:‌

ضرورت تاسیس صندوق موقوفات علم و فناوری وجود دارد

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بر لزوم تاسیس صندوق موقوفات علم و فناوری تاکید کرد و گفت: راه مقابله با دشمن دستیابی به فناوری و تولید علم با تکیه بر نقش مردم وموقوفات است.

به گزارش امینانه، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی؛ نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه همایش ملی وقف و علم و فناوری گفت: اگر یک موقوفه سود منافع و عواید داشته باشد در کنار آن می‌توان اقدامات فرهنگی و اجتماعی انجام داد، در غیر این صورت اصل سرمایه به تدریج مستهلک می‌شود و از بین می‌رود.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: باید ارزش یک ساختمان وقفی بیش از پیش شود؛ این امور نشان می‌دهد در موضوع وقف به خوبی فرهنگ‌سازی نکرده‌ایم.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی تاکید کرد: باید به وقف در عرصه علم و فناوری نیز توجه کنیم؛ موضوع تولید علم و فناوری فقط برای دانشگاه‌ها نیست ؛بلکه در حوزه‌های علمیه هم این کار ضرورت دارد.
وی گفت: به برکت واقفان در طول تاریخ کشور همه ما از عواید وقف بهره برده‌ایم و امروز هم صندوق موقوفات علم و فناوری لازم است، تاسیس شود تا در مسیر علم به توفیقات بیشتری دست یابیم.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: در هر موضوعی که علم و دانش لازم را نداریم تا یک مشکل را حل کنیم دشمن فشار می‌آورد لذا راه مقابله با دشمن دستیابی به فناوری و تولید علم است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test