امینانه » ۸ سال گذشته به اندازه ۳۰ سال ساخت و ساز شده است

امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۳:۳۱ ق.ظ

حدیث روز:

هر كس به خانواده ‏اش توهين كند خوشى‏ زندگى را از دست‏ خواهد داد . پیامبر اکرم (صلّی ‌الله ‌عليه ‌وآله)

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت:

۸ سال گذشته به اندازه ۳۰ سال ساخت و ساز شده است

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع ساخت و ساز از سال ۸۹ تا پایان ۹۵ داشته‌ایم، که در مدت حدود ۸ سال به اندازه ۳۰ سال کار شده است.

به گزارش امینانه، حجت الاسلام والمسلمین محمدی گفت: موقوفات و بقاع متبرکه، سرمایه‌های ارزشمند و معنوی کشورمان هستند.

نماینده ولی فقیه و مسئول اوقاف و امور خیریه کشور، با اشاره به اینکه سازمان اوقاف ۳ ماموریت اصلی را دنبال می‌کند، گفت: ترویج قرآن، مدیریت امامزادگان و بقاع متبرکه و مدیریت موقوفات از جمله ماموریت‌ها و وظایف اوقاف است.
وی با بیان اینکه، مسابقات، آموزش، قرائت، تلاوت و حفظ قرآن در این مجموعه پیگیری می‌شود، عنوان کرد: دانشگاه علوم قرآنی اکنون بیش از ۵ هزار دانشجو در حال تحصیل دارد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی با اشاره به اینکه ماموریت دوم اوقاف مدیریت امامزادگان و بقاع متبرکه است، که در کشور وجود دارد که برخی از آنها از علما و بزرگان و مشاهیر هستند.
وی با اشاره به این مطلب که هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم، بیان کرد: مجموعه سازمان اوقاف و امور خیریه در سراسر کشور یکی از سازمان‌هایی که با برنامه تبدیل به یک سازمان پویا و فعال شده است.
حجت الاسلام محمدی با  بیان اینکه از اول انقلاب تا پایان سال ۸۸ حدود ۴ میلیون و ۴۰۰ متر مربع ساخت و ساز در امامزادگان داشتیم، مطرح کرد: سال ۸۹ تا پایان ۹۵، ۶ میلیون و۵۰۰ هزار متر مربع ساخت و ساز بوده که در مدت حدود ۸ سال به اندازه ۳۰ سال کار شده است و این از عنایات اهل بیت، کمک‌های مردم و تلاش مسئولان است.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی با بیان اینکه موقوفه‌های کشور امانت‌هایی است که در اختیار همه ما قرار دارد، تصریح کرد: باید دست به دست هم دهیم و حق این امانت الهی را ادا کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی، افزود: ادای نیت واقف و انجام آن واجب است و وظیفه داریم نسبت به این موضوع توجه و عمل کنیم.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

test
test
test

تبلیغات

test test test test test test test